KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15682012
*
nr 1568 2012
Viktor Lagerström
(1864-1948), Sverige
Oljemålning, 1912, Stockholmsmotiv. Ej signerad, intygad av Esther Salmson à tergo. Olja på duk, 87x185 cm, yttermått inklusive ram: 98x196 cm
Viktor Lagerström, svensk målare och tecknare född 1864 i Västerås, död 1948.
Utrop:
7.000 kr
Såld:
6.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 2 oktober 2023
kl 19:40:06
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 10:21:07
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Viktor Lagerström
Viktor Lagerström, svensk målare och tecknare född 1864 i Västerås, död 1948.
Läs mer om Viktor Lagerström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige viktor lagerström
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Viktor Lagerström
Viktor Lagerström, svensk målare och tecknare född 1864 i Västerås, död 1948.
Läs mer om Viktor Lagerström
nr 1568 2012
Viktor Lagerström
(1864-1948), Sverige
Oljemålning, 1912, Stockholmsmotiv. Ej signerad, intygad av Esther Salmson à tergo. Olja på duk, 87x185 cm, yttermått inklusive ram: 98x196 cm
Viktor Lagerström, svensk målare och tecknare född 1864 i Västerås, död 1948.
Utrop: | 7.000 kr |
---|---|
Såld: | 6.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 2 oktober 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/9 10:21:07 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Viktor Lagerström
Viktor Lagerström, svensk mÃ¥lare och tecknare född 1864 i VästerÃ¥s, död 1948.Läs mer om Viktor Lagerström
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ej signerad motiv från stockholm olja olja på duk oljemålning oljemålningar stockholm stockholmsmotiv svensk svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige viktor lagerström
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37